خانه / لنکاوی / چرا باید به شهر لنکاوی سفر کنیم؟

چرا باید به شهر لنکاوی سفر کنیم؟

شهر لنکاوی از جمله زیباترین شهرهای مالزی است که شاید به اندازه کوالالامپور یا پنانگ مورد توجه توریست ها و آژانس های مسافرتی قرار نداشته باشد اما شک نکنید که با یکبار سفر به این شهر تماشایی نظرتان به کلی تغییر پیدا خواهید کرد. با مطالعه مقاله امروز متوجه خواهید شد که چرا باید به شهر لنکاوی سفر کنیم؟

لنکاوی، آداك زیبا و جذابیست که با توجه به جلب های اکوتوریسمی که دارد، آن را به نشانی یک مقصد تماشا جانانه در مالزی گمنام کرده است. این مجمع الجزایری تقریبا از صد آبخو تشکیل شده است و در محل برخورد تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان قرار دارد. لنکاوی در زبان مذاكره مالایی به معنی عقاب قهوه ای است. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان مرتبط بودن اطلاعات کافی راجع جذب هایی که در آن مقصد وجود دارد و ایضاً چشم اندازی نسبت به مهمانخانه ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در آزادگی داشته باشند.

جزیره لنکاوی از لحاظ جغرافیایی در ساحل ها شمال غربی مالزی واقع شده و متشکل از ۹۹ آبخوست است. ملاحت و دافعه های اکوتوریستی در این آبخو وجود دارد که آن را به یکی از زیبا ترین منطقه ها سیاحت در کشور مالزی مستحیل مسخ کرده است. پیمایش این آبخوست حدود ۴۷۸٫۴۸ کیلومترمربع بوده و برطبق با آمار سرشماری که در ۲۰۱۰ انجام شده در این آبخست ۸۵,۵۸۸ نفر معیشت خوش گذرانی كردن می کرده اند که این رقم تاکنون حتما تغییر کرده است.

یکی از افسانه‌های جالب محلی که با سیرالملوك سابقه زمان این آبخو عجین شده، چرند به زه زنی با نام “ماهسوری” است که به باور اهل محلی به مدت دو قرن مردم آبخو را تحت‌الشعاع قرار داد. در سال ۱۹۰۹، لنکاوی كلنی انگلستان بود، گرچه در حال جنگ جهانی دوم، تایلند توانست مختصری خلاصی در لنکاوی کسب کند، اما بااین‌وجود تا سال ۱۹۵۷ منطقه کماکان جزء مستعمره‌های بریتانیا قلمداد می‌شد. لنکاوی در سال ۱۹۸۶ با طرح نخست‌وزیر ماهاتیر محمد (Mahathir Mohammad)، توانست به‌سرعت پله‌های رشد و ترقی را بپیماید تا اینکه در سال ۲۰۱۲ بالغ‌بر ۳ میلیون توریست در میان خود پیشواز فرمانبردار محل شد.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید نخستین بومیان ناحیه علاوه‌بر ماهیگیران، ملوانانی بودند که عموماً دزدان آبی لحاظ می‌شدند و اصالتاً كسان جنوبی‌ترین شبه‌جزیره مالایا بودند. لنکاوی در وقایع خدای نامه به سکونتگاه دزدان دریایی شهرت دارد که مشکلات تكثر را برای ارتش بریتانیا بوجود آوردند تا اینکه در سال‌های ۱۹۴۶-۱۹۴۵ بریتانیا به نسبت موفق شد تا منطقه را از وجود آنان پاک سازد.

لنکاوی با توجه به جا جغرافیایی که دارد و مهارت شدن آن با زمین های اصلی مالزی دارای آب و هوای باتانی و گرمی می باشد. در روزهای گرم لنکاوی، آب و هوای این شهر بین ۳۱ تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد بوده و در روزهای سرد نیز معدل دمای لنکاوی ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

چندان تفاوتی ندارد که در چه فصلی به لنکاوی می خواهید سفر کنید، زیرا اغلب روزگار آلت آب و سماوی مساعدی در این آبخو استوار است. اما اگر می خواهید بدانید تاپ :صفت عالی زمان برای سفر به این شهر مالزیایی کدام است، فصل های سیزن که بین ماه های ژانویه تا مارس می باشد؛ این زمان در لنکاوی فصل داغ بشمار می رود و مسافران اضافی در این زمان به این شهر سفر می کنند پس حتما از قبل رفتار به رزرو هتل مورد نظرتان بنمایید.

برای اسكان در شهر لنکاوی تنگ دست نیست وحشت باید رزرو هتل داشته باشید، زیرا به راحتی هتلی براساس با سرمایه و انتظاراتتان را پیدا کنید. در این شهر اقمشه هتل های لوکس و فوق العاده و در کنار آنها هتل های میانگین نیز وجود دارد که می توانید چند روز سفرتان را در آنجا بگذرانید. توقف در هاستل شاید مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه کمتری را برای شما سختی كش شود هرگز امکانات و امنیتی که هتل ها را نخواهند داشت. در امتداد راهنمای سفر به لنکاوی به چند هتل خوب در این شهر اشاره خواهیم کرد.

البته می توانید مواد غذایی مورد استفاده یتان را از سوپر مارکت های لنکاوی تهیه کنید و خودتان عمل به طبخ غذا کنید. در دنباله راهنمای سفر به لنکاوی به چند رستوران خوب در این آبخوست مالزیایی تعریض خواهیم کرد. یک رستوران خوب با وعده های غذایی متجاوز سرد شیرین و ای که دارد، می تواند گزینه خوبی برای میل کردن یک شام بی نظیر در سفر به لنکاوی باشد. همچنین افزایش سرو دهی عالی ای که دارد چشم انداز وجاهت و بدگلی هم رو به اسكله دارد.

جاذبه های سفر در لنکاوی

آبشارهای تلاگا توجو: یکی از جلب های اصلی لنکاوی، آبشار های تلاگا توجو است که به ایمان مردم محلی خانه جن و پری ها است. این آبشار ها در ارتفاعات غربی لنکاوی قرار دارند و اسم آن به معنای آبشارهای هفت چشمه است که ایما به ۷ برم جبلی متصل به هم دارد که از ۷ آبشار جدا در گونونگ مات سینکانگ قسمت می گیرد. مسافران می توانند در آب شنا کنند و افرادی که به درنتیجه ماجراجویی هستند، قادرند با ۴۵ نكته لحظه پیاده روی در شیب تند از آبشار بالا بروند.

ساحت عقاب لنکاوی: به طور معنای آبخوست لنکاوی عقاب قهوه ای است. از همین رو یکی از گیرایی كشش های این شهر مسجمه جبروت از این حیوان است که در میدانی در آداك لنکاوی قرار ملول است. در این میدان بحیره ای وجود دارد که به همنشین پل ها، جماعت های مسقف، غذاخوری ها و طاق ها و گنبدهای مدور آجری اش باعث پدید آمدن چشم اندازی زیبا در این ناحیه شده است.

مجموعه Art In Paradise: این مجموعه یکی از سرد شیرین و تری و خوش آیند ترین جلب های آبخوست لنکاوی است که کلی صورت سازی سه بعدی در آن وجود دارد که می توانید با رفتن به این آلبوم عکس های حافظه انگیزی و جالبی را از خود و همراهانتان بگیرید.

تله کابین لنکاوی: تله کابین لنکاوی مسافران را در ۱۵ لمحه به بالای کوه مات سینکانگ می برد که از آن جا می توانید جنگل ها، جزایر کوچک و آبشار های لنکاوی را ببینید. سفر شما از روستای اورینتال آغاز می شود و در طول مسیر سکو هایی برای لذت بردن از پرسپكتیو اصلی درنظر غمگین شده است. از آنجایی که در ارتفاعات والا و ادنی بلندتر هوا سردتر می شود توصیه می کنیم یک ژاکت یار و دشمن خود داشته باشید. بعد از اتصال به قله ۷۰۸ متری بازدیدکنندگان می توانند از هوای تازه مصرف کنند، میان وعده ای بخورند، گشتی در بین طرف معامله های تی شرت و سوغاتی بزنند و حتماً از روی سکو از پرسپكتیو زیبا عکاسی کنند.

مطلب پیشنهادی

شهر لنکاوی مالزی

معرفی شهر لنکاوی (langkawi)

شهر زیبای لنکاوی که می توانید در تور مالزی از آن دیدن کنید، مجمع الجزایری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *