خانه / کوالالامپور / جاذبه های گردشگری کوالالامپور / معبد تین هو (Thean Hou Temple) | کوالالامپور
معبد تین هو
معبد تین هو

معبد تین هو (Thean Hou Temple) | کوالالامپور

تین هو الهه دریاست. در مالزی معبدی زیبا برای الهه دریا توسط جامعه ی چینی های مالزی ساخته شده است. معبد تین هو نمونه برجسته ای از معابد شش لایه چینی در کوالالامپور است. این معبد با مساحت ۱٫۶۷ هکتار در ارتفاعات رابسون مشرف به خیابان سید پوترا (فدرال بزرگراه) واقع شده است. در سال ۱۹۸۷ تکمیل شده و رسما در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد. این معبد مورد علاقه بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران تور کوالالامپور است.

معبد تین هو
معبد تین هو

معبد تین هو (Thean Hou Temple) که عمر زیادی هم ندارد بالای یک تپه ساخته شده که شاید ۲۵ سال بیشتر سن نداشته باشد و وقف شده برای سه خدای چینی ها است و برای بزرگداشت این خدایان یا الهه ها ساخته شده است! در این معبد همه چیز در مورد مذهب های بودائیسم، تائوئیسم و کنفوسیوس وجود دارد.

معبد تین هو با معماری چینی بی نظیر و چشم انداز زیبایی از شهر کوالالامپور، یک معبد جدید التاسیس است که سن آن در حدود ۲۵ سال بیشتر نیست. معماری این بنا حالت سنتی خود را حفظ کرده، گویی قرن ها عمر دارد.

این معبد که از جاذبه های گردشگری کوالالامپور است، دارای یک دفتر ثبت ازدواج است و از آن برای برگزاری جشن های عروسی استفاده می شود و سالانه تقریبا ۵۰۰۰ زوج تصمیم می گیرند که در این معبد ازدواج کنند.

همچنین در این مکان برنامه های مختلفی از جمله آنها می توان به جشن های سال نوی چینی، جشن سالانه، جشن روزهای تولد الهه رحمت، الهه Waterfront و خدایان تیان هو برگزار می شود. همچنین می توان آموزش فعالیت های رزمی، ووشو و تای چی را نام برد.

معبد تین هو
معبد تین هو

معبد تین هو مالزی به چهار طبقه مختلف تقسیم می شود.

  • طبقه اول: طبقه اول به طور کامل به غذا و مواد خوراکی اختصاص داده شده است. در این طبقه، مغازه های کوچک و فروشگاه های مواد غذایی مختلفی برای گردشگرها وجود دارند.
  • طبقه دوم: سالن بزرگی در این طبقه وجود دارد که برای برنامه ها و هدف های مختلف از آن استفاده می شود.
  • طبقه سوم: این طبقه برای اجرای برنامه های رسمی استفاده می شود.
  • طبقه چهارم: این طبقه، مهم ترین بخش معبد تیان هوست و بزر ترین سالن عبادت کاهنان و مردم در این طبقه وجود دارد.
معبد تین هو
معبد تین هو

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *