خانه / کوالالامپور / جاذبه های گردشگری کوالالامپور / برج های دو قلوی پتروناس در مالزی
جاذبه دیدنی و پرطرفدار خانواده ها در مالزی

برج های دو قلوی پتروناس در مالزی

مالزی یکی از کشور های می باشد که از نظر ساخت بنا های بسیار عظیم به شهرت جهانی رسیده است و دلیل اصلی این امر را می توان برج های دو قلوی پتروناس در مالزی دانست. این برج ها که برترین برج ها در سبک خود می باشند دارای ویژگی های بسیار خاصی بوده که در این پست از وبسایت مالزی به برسی آنها خواهیم پرداخت. این دو برج به یکی از برترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور تبدیل شده اند.

 

Image result for Petronas Twin Towers in Malaysia

برج های دوقلوی پتروناس ( به انگلیسی :  Petronas Towers ) یکی از بلندترین آسمان خراش های گیتی افق ها هستند که در کوالالامپور مالزی واقع شده اند . این سازه ی بی نظیر که امروز نمادی از کشور مالزی در دنیا  است , با احتساب آنتن های بالای برج , ارتفاعی در مرزها اسنان ۴۵۲ متر دارد . تعداد طبقات هر برج ۸۸  طبقه است و در کل ۷۸ بالابر كوشا و سرد در دو برج ساخته شده است .

به جز این که این دو برج دو قلو و یکسان هستند , چیزی که باعث خاص بودن این آسمان خراش شده تعجب و پیچیدگی در ساختار آن است , همچنین  پلی که  طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج  را به هم وصل می کند که طولی در ثغور ۵۶ متر و ارتفاعی در بندها ۱۷۵ متر از سطح ثروتمندان دارد . آبشخوار تهتانی این دو سازه هم با یک مرکز خرید به نام سوریا به هم مرتبط می شوند .

Image result for Petronas Twin Towers in Malaysia

 

در سال ۱۹۹۲ بنا بر این شد که چهره ی کوالالامپور را دگرسانی دهند و آن را به سمت مدرن شدن پیش ببرند . این برنامه فقر داشت تا ساختمان هایی در شهر ساخته شود تا نمادی از قرن ۲۱ باشند و ظاهری متفاوت با آن چه تا به حال در شهر و حتی آفاق بودند  , داشته باشد . این پروژه> در تاریخ ۱ ژانویه سال ۱۹۹۲ کلید خورد .برای رسیدن به این هدف نیاز بی نوایی بود تا بهترین ها از سراسر دنیا گرد هم بیایند و با هم هم فکری کنند .

دو شرکت متصدی پیدایش پتروناس مشغول به کار بودند تا این که مشخص شد فدایی اعداد و ارقام با هم هماهنگی ندارند . مشکل این جا بود که زمانی که برج ۲ را در طبقه ی ۷۲ بررسی کردند متوجه شدند که به جلد غشا چهره صاف و عمود ساخته نشده بود و کمی انحراف دارد  . این انحراف در حدود ۲۵ میلی متر (۰٫۹۸ اینچ )  بود . شاید این مقدار انحراف اصلا به چشم نیاید اما باید هر چه سریعتر بر طرف می شد چرا که مطمئنا در آینده این برج را با نازخرامی تكبر های مختلفی بی پرده می کرد .

Image result for Petronas Twin Towers in Malaysia

از این نظر  پتروناس بی نظیر است , چرا که این بزرگترین عملیات پی ریزی است که به رخ یکباره در یک سازه در گیتی افق ها بشره غمگین است . اما تا به این جا این برج با این مشخصات نمی توانست دربرابر زلزله دوام بیاورد پس لازم بود از باب این موضوع هم فکری شود . حیث مقاوم سازی پتروناس در برابر زمین لرزه از ۱۴ دمپر (Damper) , وسیله ای که در خرپاهای مورب سازه ایستادگی می گیرد و معتاد خواهر شبیه کمک فنر اتومبیل عمل می کند و لرزش ساختمان را در طول پس لرزه تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد استفاده شد

 

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *