برح های دوقلو پتروناس
برح های دوقلو پتروناس در کوالالامپور

برج های دو قلو پتروناس

این برج به اضافه ی آنتنی که در بلندای آن قرار گرفته ارتفاعی برابر با ۴۵۲ متر دارد، تعداد طبقات این برج مجموعا به ۸۸ طبقه می رسد، که دو طبقه اول آن به مرکز خرید سوریا اختصاص داده شده است. شگفتی جالب راجع به این برج پل طبقاتی است که بین طبقات چهل و یک و چهل دو واقع شده و هر دو برج را به یکدیگر متصل کرده است، ارتفاع پل برج پتروناس از سطح زمین ۱۷۵ متر است و طول آن که فاصله بین دو برج را پر کرده ۵۶ متر می باشد.

برج های دو قلو پتروناس
برح های دوقلو پتروناس در کوالالامپور مالزی

ساخت برج های پتروناس

برج های دو قلو پتروناس که بلندترین برج دوقلو دنیا به شمار می رود توسط مهندسان ژاپنی و کره ای طراحی گردیده است. پروژه ی ساخت برج های پتروناس در سال ۱۹۹۵ آغاز شد و سه بعد یعنی ۱۹۹۸ میلادی پروژه به مرحله بهره برداری رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عناون نمادی برای پیشرفت اقتصادی کشور مالزی قلمداد کرد که امروز این برج ها به عنوان نمادی برای مالزی و کوالالامپور تبدیل شده اند.

برج پتروناس مالزی
منظره ای از پل برج های پتروناس

داخل برج پتروناس

در طبقات پایین برج که به مجتمع خرید بزرگ سوریا اختصاص داده شده است، انواع و اقسام اجناس فروخته می شود و نمایندگی های سونی و دیگر برنده ای معروف پوشاک مثل نایک، آدیداس یا کلمبیا از جذابیت های این مرکز خرید می باشد البته از آنجایی که قیمت ها غیر معمول و گران هستند به شما توصیه می شود که طی سفر خود از جاهای دیگر خرید کنید.

در بطقه پایین این برج آکورایوم مشهور (KLCC) قرار دارد که خود یکی از جاذبه های توریستی مهم مالزی به شمار می رود، این آکورایوم بزرگ با مساحتی برابر با ۶۰ هزار متر مربع، بزرگترین آکورایوم جهان محسوب می شود و در آن انواع و اقسام آبزیانی چون لاک پشت اقیانوسی، سفره ماهی های غول پیکر و ده ها هزار نوع ماهی دیگر نگه داری می شود.

برج پتروناس مالزی
نمایی از داخل برج پتروناس

قدم زدن از میان این آکورایم حیرت انگیز می تواند بهترین خاطره شما از سفر به مالزی را رقم بزند، در طبقه ی بالاتر سینما برج، فروشگاه های کتاب و موزه آثار هنری قرار گرفته که هر کدام جذابیت های مخصوص به خود را برای مسافران تور مالزی دارند.

برج پتروناس
نمای داخلی برج پتروناس در کوالالامپور

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *