خانه / اطلاعات سفر به مالزی / جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands) | مالزی
جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان

جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands) | مالزی

پـِرهِنتیان در لغت به معنای توقف است، این به این معناست که وقتی گردشگران به این بهشت می رسند، باید توقف کرده و استراحت کنند. پرهنتیان که در گذشته محل توقف پرندگان مهاجر و همچنین ملوانان بوده است، جزیره ای آرام، با آب های کریستالی روشن که منعکس کننده آبی آسمان آرام است. امتداد طولانی سواحل خصوصی با بهترین شن و ماسه و جنگل های مناطق استوایی. با ادامه این بخش از مقالات اطلاعات سفر همراه ما باشید.

جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands) در دریای جنوبی چین، در سواحل شمال شرق مالزی قرار دارند و در ۱۹ کیلومتری ایالت ترنگگانو در مالزی غربی و ۶۵ کیلومتری مرز تایلند واقع شده اند. این جزیره یکی از بهترین جزایر گرمسیری در مالزی است و می توان آن را یک نقطه بالاتر از دیگر جزیر معروف جهان مشاهده کرد. اینجا مکانی است که حتما باید ببینید، لذت برید و به آرامش برسید.

 جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان

جزایر پرهنتیان که از مهمترین جاذبه های گردشگری مالزی هستند، از دو جزیره‌ی پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) و پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) تشکیل شده اند. هر دوی این جزایر به دلیل داشتن صخره‌های دریایی و آب‌های زلال از شهرت خاصی برخوردار هستند. حداکثر ارتفاع جزایر در حدود ۱۰۰ متر و به طور یکنواخت در جنگل های استوایی ساحلی تحت پوشش هستند و با چند مسیر پیاده روی به هم متصل هستند.

یکی از سرگرمی ها در این جزایر غواصی است. با غواصی می توانید تعدادزیادی از ماهی های رنگارنگ، دلقک ماهی، شقایق دریایی و … در در کنار خود ببینید و هیجان زده شوید. میدان دید شما در حین غواصی حدود ۲۰ متر است و نیاز به هیچ گونه لباس غواصی ندارید.

 جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان

به غیر از سواحل سفید شنی، این جزایر مکان محبوب برای لاکپشت هاست. در اینجا جمعیت زیادی از لاکپشت ها را خواهید دید. در شب به ساحل لاک‌پشت بروید تا بتوانید برای لحظه‌ای تعدادی از لاک‌پشت‌ها را که تخم می‌گذارند و بچه لاک‌پشت‌هایی را که به سمت دریا می‌روند تماشا کنید. حتی وقتی که در حال شنا هستید ممکن است به لاکپشتی برخورد کنید.

یکی از چیزهایی که در سفر با تور مالزی به جزایر پرهنتیان حتما در برنامه تان خواهد بود، راهپیمایی در جنگل است. جنگل های استوایی تقریبا دست نخورده. دیدن میمون، مارمولک، سنجاب پرنده، پروانه ها و بسیاری از حیوانات دیگر.

روستای پرهنتیان در «پرهنتیان کچیل» محل اقامت بومیان است. در این جزیره‌ها هیچ راهی (مگر راه‌های جنگلی آدم‌رو) وجود ندارد و جز چند هتل و مهمانخانه و رستوران خبری از تأسیسات دیگری هم نیست. به غیر از یک برج سرزمین اصلی-ارتباطات تکی، هیچ ساختار بلندتر از دو طبقه وجود ندارد. برای رفتن به این جزایر باید به بندر کوآلا بسوت بروید، قایق‌های تندرو از آن‌جا عازم این جزایر می‌شوند.

جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان

مطلب پیشنهادی

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

یکی از باشکوه ترین کاخهای گیتی افق ها خلق شده در مالزی . این کاخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *