پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را به هر تونل خوش اله بختكی که به این کشور گرم زیبا سفر کند هدیه خواهد کرد. این ولایت به دو قسمت پاشیدگی شده است و شامل مرزوبوم های بین مالزی غربی و مالزی شرقی بسان آبخست های زیبا می باشد. به همین ترتیب، انواع مختلفی از اکوسیستم های مختلف در این کشور دیده می شود. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری کوالالامپور در مورد پارک های ملی مالزی  بیشتر می گوییم

کشور مالزی چیزی فرای شادخواری گذران شباشب ی شهرهای شلوغ و یا حتی غذاهای خوش طعم مالایی برای لذت بردن دارد. كرانه ها بکر این کشور شما را شگفت زده خواهد کرد. با چنین ثروتی از تلاش های باورنکردنی برای دیدن و ارتكاب دادن، می توانید سفر کاملا دل واپسی انگیزی داشته باشید.در استمرار زیباترین پارک های ملی در مالزی را برایتان شناساندن می کنیم.

پارک ملی Gunung Ledang

این پارک ملی جذاب، در شهربند کوه Ophir می باشد، که به طور چشمگیری در قلب جنگل قرار گرفته است. اسطوره ها و قصه و تاریخ های مازاد یدكی در مورد نام کوه گفته شده است و و نو مغلق و روشن این کوه داستان ها را باورپذیرتر می کند.مسیرهای خوش و شروع و انتها به سمت بالا در دور تا دور کوه تشکیل شده است و دید از بالای آن با نفس کشیدن در هوای تازه می تواند افزون مفرح باشد. شما از بالای کوه با دید پانوراما از جنگل آشكار می شوید. طیف گشاد ای از مرغ ها در پارک ملی Gunung Ledang تعیش می کنند. آبشارها هم نقطه به نقطه ی کوه وجود دارند و در بعضی از آن ها می توانید آب تنی کنید

  پارک ملی پنانگ

پارک ملی پنانگ در شمال غرب کشور واقع  شده است و طیف گشاد ای از جهد های تفریحی را برای گردشگران پرداخته می کند. این پارک ملی تنوع زیستی، زیادی دارد و بخش عظیمی از درنده ها و گیاهان در آن چیز می باشد. پارک ملی پنانگ با كرانه ها زیبا و سرگرم کننده و سفرهای ناراحتی انگیز از میان جنگل های متراکم؛ یک پارک ملی شگفت انگیز است. شما می توانید در كناره ها دنج آن رزین کنید، با قایق به سفرهای دریایی بروید و یا برای تعطیلات از امکانات کمپ شب هنگام پنانگ استفاده کنید تا روحتان تسکین یابد.

 پارک ملی اندو-رمپینEndau-Rompin

پارک ملی اندو-رمپینEndau-Rompin از بین دو رودخانه عبور می کند و علت نامگذاری آن نیز همین است.

این پارک در جنگل های بارانی و استوایی واقع شده است که پیاده روی در آن زیاد لذتبخش است. جنگل های این پارک حدود ۲۴۰ میلیون سال قدمت دارد و به دلیل وصله زینت های مختص به فرد شبیه پارک ژوراسیک به نظر می رسد. رود ها، استخرها و آبشارها در همه جای پارک دیده می شود و قیام و جلوس روی آنها پس از چندین کیلومتر پیاده روی متجاوز لذت بخش است.دومین قله ی بلند در مالزی در این پارک واقع شده است و تعجب های اصلی مازاد یدكی را می توانید در صحن ی پارک ببینید.

پارک ملی توکوه عبدالرحمان

Tunku Abdul Rahmanبهشت جادویی، یعنی پنج آبخوست که Park Tunku Abdul Rahman را تشکیل می دهند.همه جزایر دارای كرانه ها دوست داشتنی برای آرام هستند و صخره های مرجانی پیرامون آن برای تعمق فوق العاده است. پارک در زمان های خاصی افزون شلوغ می شود که نشان دهنده ی معروفیت آن پیش مردم است. جنگل های خوشحال با ساحل ها سفید از خواص های این پارک زیبا هستند.

‏  پارک ملی لامبور هیلز Lambir Hills

پارک ملی لامبور هیلز یک پارک کوچک ولی جذاب و دوست داشتنی است. تنوع زیستی چیز در آن بالا بوده و چهارپایان وحشی و ماكیان بزرگ و کوچک در آن یافت می شود، این پارک رخیص برای دوستداران انشا است که هر چیزی را که می خواهند ببینند و اعمال دهند.

مسیرهای پیاده روی به طرز شگفت انگیزی از میان جنگل های زیرگذر می گذرد و در سایه ی طایر ها و مبارك ها در میان شاخ و برگ درختان قرار محزون است. شما از میان درختانی که تا رفعت هشتاد و پنج متر خراج دارند، عبور می کنید. آبشارها و استخرهای زاید در گرداگرد پارک پراکنده شده اند.

پارک ملی Similajau

این پارک ملی در کنار ساحل جزیره Borneo واقع شده است و ترکیبی جذاب از فدایی از اکوسیستم های نوع به نوع و همگون است و دارای فهرستی متجاوز گوناگون از سعی های مختلف برای بازدیدکنندگان می باشد.

هر معاینه بررسی کننده آزاد است که به ظهر تفنن مورد تعشق خود رود. به آب نگاهی بیندازید و از سفر با قایق لذت ببرید. نگاه کردن به ساحل یک چشم انداز باور نکردنی از این همه براز نشان دادن می دهد. در شب، معاینه بررسی کننده های شجاع می توانند با قایق به دیدن نهنگ ها بروند.

پارک ملی Niah

این پارک ملی به قدری قابل توجه است که ملاقات از غارهای دیدنی و جذاب شی در آن می تواند یکی از كامل بلوز ركابی خاطره ها سفرتان را تشکیل دهد.غارها دارای علائم انسانی است که بیش از ۴۰۰۰۰ سال قبل را نشان می دهد و به همین دلیل این سایت زیاد مهم جدید شناسی در مالزی لحاظ می شود. سنگ های قیمتی، نمادها، جواهرات و دیگر ابزارهای نوع به نوع و همگون از كلیه این سال ها در داخل غارها وجود دارد.

غارها فضایی برای کشف دانش عجیب و اطلاعات متشخص زمین شناسی می باشد. در خارج از این غارها، امتعه گیاهان جوراجور وجود دارد. همپوشانی جنگل های پر با فضایی گرم و غرها با فضایی سرد پارک ملی نیا را به یک مکان ویژه برای بازدید دگرسانی کرده است.

مطلب پیشنهادی

چند جاذبه گردشگر خاص مالزی

یکی از مواردی که سبب معروف شدن بیش از پیش کشور مالزی شده است، جاذبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *