فرهنگ مالزی
فرهنگ مالزی

فرهنگ مالزی

مالزی از جمله کشور های شرق آسیا است که سالانه گردشگر ها و توریستان زیادی  برای دیدن جاذبه های این کشور و آشنایی با فرهنگ و رسم و رسومات آن به این کشور سفر می کنند.  کشور مالزی که پایتخت آن شهر کوالالامپور است ، دارای  خرده فرهنگ های مختلفی است، هر قسمت از این کشور فرهنگ خاص خود را دارد که ممکن است این فرهنگ به فرهنگ چینی ها، بومیان، مالایی ها، هندی ها و  یا مسلمانان نزدیک  باشد. ولی به طور کلی مردم مالزی بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند. در ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر قصد داریم شما را با فرهنگ مالزی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فرهنگ مالزی
فرهنگ مالزی

اگر چه اسلام دین اصلی کشور مالزی است ولی مذاهب دیگری مثل بودیایی و فرقه های مختلفی از اسلام مثل صوفیه و اسماعیلیه نیز در این کشور طرفداران زیادی دارد. در یک جمله می توان گفت جامعه ی مالزی یک جامعه ی چند دینی است. شاید برایتان جالب باشد بدانید مردم مالزی بسیار به اعتقادات مذهبی هم احترام می گذارند و معمولا بین افراد و گروه ها با دین های مختلف اختلاف و درگیری خاصی پیش نمی آید.

در کشور مالزی به خاطر اینکه دین اصلی اسلام است مواد غذایی که گوشت حلال دارند با آرم حلال مشخص  می شوند.  کشور مالزی دارای نظم و ترتیب بسیار خوبی در کار ها و در اقتصاد است. همین نظم و ترتیب ژاپنی ها را قانع کرده تا در این کشور سرمایه گذاری کنند و همچنین مالزی  در سال های اخیر پیشرفت های خوبی در جهان داشته که این امر را مدیون همین نظم است. مالزی کشوری  چند نژادی، چند فرهنگی و چند زبانی است که  ۶۵ درصد از مردم آن مالایایی و دیگر قبایل بومی۲۵ درصد چینی و ۷ درصد هندی  هستند. مالایایی‌هایی که بزرگترین مجموعه را تشکیل می‌دهند، همگی مسلمان هستند تا بتوانند از خدمات و امکانات قانونی کشور مالزی بدون هیچ مشکلی  استفاده کنند.  همچنین مالایایی ها به علت اینکه هم اکثریت جمعیت را تشکیل می دهند و هم دین رسمی کشور را دارند از نظر سیاسی تاثیر گذار ترین گروه در کشور مالزی محسوب می شوند.

فرهنگ مالزی
فرهنگ مالزی

جالب است بدانید بخش عمده ای از جمعیت کشور مالزی و قدیمی ترین های این کشور را چینی ها و هندی هایی تشکیل می دهند که سال های بسیار دور به بهانه های مختلف به این کشور نقل مکان کرده اند. موسیقی ای که به عنوان موسیقی سنتی مالزی شناخته می شود به شدت تحت تاثیر اشکال موسیقی چینی و فرهنگ چین است. اگرچه موسیقی اسلامی نیز در موسیقی سنتی مالزیایی ها تاثیر زیادی گذاشته است. رکن اصلی موسیقی سنتی کشور مالزی چون گدانگ ( نوعی طبل) است.

فرهنگ مالزی
فرهنگ مالزی

یکی از سنت ها و فرهنگ های قدیمی و بسیار رایج کشور مالزی سنت رقص و درام های همراه با رقص است که این رقص ها ریشه های تایلندی، هندی و پرتغالی دارند. تئاتر و به خصوص خیمه شب بازی نیز  از دیگر سنت های قدیمی این کشور زیبا است که جالب است بدانید هنر رزمی بسیاری در این تاتر ها و خیمه شب بازی ها به کار گرفته می شود. فرهنگ اجرای خیمه شب بازی را نیز مالزیایی ها مدیون ساکنان قدیمی چینی تبار خود هستند که در مهاجرت خود به مالزی فرهنگ غنی چین را نیز با خود همراه آورده اند. همانطور که در بالا هم گفته شد مردم کشور مالزی فرهنگ یکسانی ندارند. هر قوم و تباری فرهنگ، دین، گویش و رسم و رسومات خود را دارد که همین تنوع فرهنگی است که فرهنگ مردم مالزی را برای مردم جهان جالب کرده است.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

کشور مالزی از كاملاً کشورهای آسیاییست که در سال های انتهایی به رشد اقتصادی درخور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *