خانه / اطلاعات سفر به مالزی / آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی

در مورد آب و هوای مالزی تا حدود زیادی می توان گفت که این کشور، آب و هوایی شرجی و گرم دارد. در بیشتر فصول سال، کشور مالزی دارای دمایی بین ۲۲ تا ۳۰ درجه است. مهمترین وجه تمایز آب و هوای مالزی با آب و هوای ایران این است که کشور ایران ۴ فصل است و مالزی در عمل یک فصل دارد! و آن هم تابستان است و رطوبت!

ضمنا این نکته را به یاد داشته باشید که در مالزی، آب و هوای شهرها و مناطق مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال اگر تمایل دارید تا در یک منطقه ی خنک آب و هوایی در مالزی باشید می توانید به مناطق کوهستانی آن و هم چنین برخی از تفریحگاه‌های مالزی مراجعه کنید که در آن جا آب و هوایی مطلوب تر دارد.

آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی

در این ادامه این بخش از مقالات اطلاعات سفر می خواهیم آب و هوای شهرهای مختلف مالزی را با یکدیگر بررسی کنیم:

آب و هوای کوالالامپور

آب و هوای کوالالامپور به طور کلی گرم و است و به شدت شرجی. دقت داشته باشید که اگر در حال برنامه ریزی برای سفر به کوالالامپور هستید، آب و هوای کوالالامپور همین است که هست! شرجی و گرم. در شهر کوالالامپور، به طور میانگین دمای هوا بین ۲۰ الی ۳۰ درجه است. اگر هوای مرطوب و شرجی شما را اذیت می کند، به کل قید کوالالامپور را بزنید!

آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی

آب و هوای پنانگ

آب و هوای پنانگ به صورت استوایی است و در طی سال شاهد گرمای این جزیره خواهیم بود. به طور میانگین دمای پنانگ در میان ۳۱ الی ۳۲ درجه است و در بعضی از مواقع نیز، شاهد بارش باران های بسیار سنگین است. در پنانگ باران‌هایی می‌بارد که حتی ممکن است ۳ دقیقه طول بکشند و برخی از ایام زمستان هم، یک روز کامل، گرمترین ماه‌های سال ژوئن تا آگوست هستند.

آب و هوای لنکاوی

بطور عموم ما می توانیم دو نوع آب و هوا را برای مالزی متصور شویم که یکی از فصل های سال، آب و هوا خشک است و باد می وزد و در دیگر فصول سال، ما شاهد باران های ناگهانی یا همان موسمی خواهیم بود. اگر تصمیم دارید که تور لنکاوی را برای سفر خود انتخاب کنید، بهتر است که مطمئن شوید که هتل اقامت تان در لنکاوی، دارای سیستم تهویه مطبوع مناسبی باشد.

آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی

بسیار خب در این مقاله توانستیم با آب و هوای مالزی و شهرهای مهم آن آشنا شویم. نکته مهمی که وجود دارد این است که در سفر به مالزی باید دقت داشته باشیم که دقیقا در چه روزی هوا چگونه است. چون ممکن است که شما بخواهید مثلا به کوالالامپور مسافرت کنید و میبینید که مثلا هوا فلان طور است، اما باید حواستان باشد که آب و هوای مالزی بسیار غافل گیر کننده است! ممکن است همه چیز آرام به نظر برسد؛ ولی در بدو ورودتان به مالزی با بارش های سنگین باران رو به رو شوید! پس حسابی مراقب باشید!

مطلب پیشنهادی

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

یکی از باشکوه ترین کاخهای گیتی افق ها خلق شده در مالزی . این کاخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *