خانه / کوالالامپور / تور کوالالامپور / ایستگاه راه آهن کوالالامپور (Kuala Lumpur railway station)
ایستگاه راه آهن کوالالامپور
ایستگاه راه آهن کوالالامپور

ایستگاه راه آهن کوالالامپور (Kuala Lumpur railway station)

ایستگاه راه آهن کوالالامپور (Kuala Lumpur railway station) جز ده ایستگاه قطار زیبا در جهان  و مهمترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است که در مکان یک ایستگاه قدیمی ساخته شد. ساخت آن در سال ۱۹۱۰ شروع و در سال ۱۹۱۷ با هزینه ای بالغ بر ۲۳۰۰۰ دلار به اتمام رسید. معمار این ایستگاه هاباک است که برای ساخت این مکان از طراحی اسلامی هندوستان شمالی  الهام گرفته است. این ساختمان تاریخی ترکیبی از سبک‌های پیچیده‌ی معماری عربی، هندی و تکنیک های غربی است.

ایستگاه راه آهن کوالالامپور
ایستگاه راه آهن کوالالامپور

ایستگاه قطار کوالالامپور در خیابان طلطان حشام الدین که نام قبلی آن خیابان پیروزی بود، قرار دارد. این ایستگاه در نزدیکی مسجد ملی مالزی واقع شده است. رودخانه کلانگ تنها ۴۰۰ متر با آن فاصله دارد. نمای ظاهری ایستگاه در ابتدا چهره یک کاخ مجلل را در نظر مسافران و گردشگران تور کوالالامپور تداعی می کند و این ویژگی آن را یکی از جالب‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن جهان کرده است.

بازدیدکنندگان از سبک طراحی ایستگاه قطار مالزی به عنوان یک طراحی منحصر به فرد یاد می کنند. سال ۱۹۸۶ میلادی بخش جدیدی به این ایستگاه اضافه گردید و بخش‌های قدیمی آن نیز مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت. سال ۲۰۰۶ نیز روی ستون‌های نمای بیرونی ایستگاه پوشش و سقفی جدید ساخته شد.

در سال ۲۰۰۱ یک ایستگاه مدرن جایگزین این ایستگاه شد. در حالیکه قطار های مسیرهای طولانی تر به ایستگاه مرکزی انتقال داده شدند، اما هنوز برخی از قطار ها از این ایستگاه حرکت می کنند.

وب‌سایت architectural digest وب‌سایتی تخصصی معماری است. در گزارشی از این وب سایت زیباترین ایستگاه های قطار معرفی شدند که ایستگاه قطار کوالالامپور، پس از ایستگاه متروی Komsomolskaya در مسکو و ایستگاه قطار Gare Du Nord در پاریس، در مکان سوم قرار گرفت.    در جایگاه های بعدی این لیست، ایستگاه‌ قطار مرکزی روتردام در هلند، ایستگاه قطار کانازاوا در ژاپن، ایستگاه قطار یونیون در واشنگتن دی‌سی و ایستگاه قطار King’s Cross در لندن قرار دارند.

ایستگاه راه آهن کوالالامپور
ایستگاه راه آهن کوالالامپور

 

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *