خانه / اطلاعات سفر به مالزی / تاریخچه استقلال مالزی
تاریخچه استقلال مالزی

تاریخچه استقلال مالزی

مالزی، سرزمینی ست بسیار حاصلخیز و زیبا که در طی سالیان متمادی به عنوان مستعمره کشورهای گوناگونی چون ژاپن، پرتقال و بریتانیا شناخته می شد. اما در این بین سلطه بریتانیایی ها آنقدر چشم گیر بود که هنوز هم ممکن است بعد از گذشت تقریبا نیم قرن این آثار را در مالزی مشاهده کنید. در ادامه بیشتر با تاریخچه استقلال مالزی آشنا می شویم. بد نیست شما هم قبل از سفر به مالزی اطلاعات سفر خود درباره این کشور را تکمیل تر کنید. پس با ما همراه باشید.

تاریخچه استقلال مالزی
تاریخچه استقلال مالزی

در سال ۱۹۵۶ بود که یک گروه از بزرگان مالزی به انگلستان سفر کردند و در رابطه با استقلال کشورشان پای میز مذاکره نشستند. در نهایت سال بعد، ۱۹۵۷، اولین جشن بزرگ استقلال مالزی با حضور پرشور مردم این کشور در میدان آزادی برگزار شد و عبدالرحمن بعنوان اولین نخست وزیر مالزی معرفی شد. اما نکته بسیار مشهود این است که انگلستان کشوری نیست که بدون اخذ امتیازی آن هم به همین راحتی اجازه استقلال این کشور را صادر کند. از همان سال ۱۹۵۷ که پرچم جدید مالزی بروی یک میله پرچم بسیار بلند در میدان مردکا یا همان آزادی کوالالامپور نصب شد تا کنون هر ساله جشن های بسیار بزرگی در این روز مهم در مالزی با شعارهای جدید برگزار می گردد.

شاید بتوان گفت اصلا این مسئله مهم نیست که بعد از عبدالرحمن چه کسی نخست وزیر مالزی شد. مهم تر این است که امروزه مالزی بافت، اتحاد، پیشرفت و همه نکات مثبت دیگر خود را تنها مدیون شخصی به نام ماهاتیر محمد است. کسی که  برای خیلی از مردم مالزی اسطوره است. در حقیق خیلی ها دکتر ماهاتیر محمد را بعنوان پایه گذار مالزی مدرن می شناسند.

تاریخچه استقلال مالزی
تاریخچه استقلال مالزی

وی که چهارمین نخست وزیر مالزی محسوب می شد، بالغ بر ۲۰ سال بعنوان نخست وزیر این کشور در صدر حکومت بود. در حال حاضر نیز در سیاست حضور دارد ولی نخست وزیر مالزی شخص دیگری است. در پایان باید گفت که مالزی، کشوری پادشاهی است ولی پادشاه آن بیشتر نمادین می باشد! در اصل پادشاهان برای ایالات مختلف قرار داده شده اند و پادشاه اصلی مالزی بشکل دوره ای از میان این پادشاهان انتخاب می گردد.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

کشور مالزی از كاملاً کشورهای آسیاییست که در سال های انتهایی به رشد اقتصادی درخور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *