خانه / کوالالامپور / جاذبه های گردشگری کوالالامپور / چند جاذبه توریستی مذهبی در مالزی

چند جاذبه توریستی مذهبی در مالزی

مالزی به سبب مسلمان بودن کشوری است که جاذبه های مذهبی بسیار معروفی دارد و در راس این جاذبه ها باید به جاذبه های گردشگری مذهبی آن اشاره کنیم. در این مقاله قصد داریم شما را با چند جاذبه توریستی مذهبی در مالزی آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

مسجد جامع

مسجد جامع یا جامیک کوالالامپور به عنوان قدیمی ترین مسجد و بنای اسلامی مالزی یکی از اساسی ترین شاخصهای هویت اسلامی افراد این کشور لحاظ می شود. کلنگ تاسیس بنای این عبادتگاه در سال ۱۹۰۷ زده شد و ۲۳ سپتامبر ۱۹۰۹ توسط شاه سلانگور رسما به بهره برداری رسید و تا قبل از پیدایش مسجد ملی مالزی به آدرس عبادتگاه اصلی کوالالامپور شناخته می شد.

اماکن مذهبی مالزی
معمار این بنا “آرتور بنیسون هابوک” از معماران نامور عصر خود بوده که مدل سازی این معبد رو با الهام از معماری مغول در هند به ادا در آورد. در ساخت این معبد که از محل بودجه ملی دولت مالزی تأمین شد، ۳ بارگاه در نظر گرفته شده که حرم سرا اصلی رو احاطه می کنند، گنبد مرکزی با ارتفاع ۲۱.۳ متر بزرگترین گنبد این عبادتخانه قلمداد می شود.

جاذبه های مذهبی مالزی

در دو گوشه عبادتخانه دو گلدسته با رنگ های آتش رنگ و سفید رنگ آمیزی شده که با اوج ۲۶.۸ متر و به حالت چتر به چشم می خورد، زیبایی این گلدسته ها تصویر ای متمایز از مساجد دیگه شهر بوجود آورده است. با فراگیری از این طرح در كنایه ها و ورودی عبادتگاه هم مقدار زیادی چترهای کوچک آماده سازی شده که این هم مكاشفه گرفته از سمبل های معمول بکار گرفته شده در معماری اسلامی تاتار در شمال کشور هند به شمار می آید . تمامیت کوالالامپور هر روز میزبان گردشگران اروپایی و آسیاییه که برای فهم معماری اسلامی به این عبادتگاه رجعت می کنند.

اماکن مذهبی مالزی

مسجد نگارا

مسجد ملی یا نگارا کوالالامپور، اصلی ترین قبله گاه مسلمانان در سال ۱۹۶۵ ساختن شد که طراحیش از معبد مکه گرفته شده است. سقف این عبادتخانه به صورت هنرمند ای ۱۸ پر به نشان ۱۳ ایالت مالزی و پنج رکن واقعی اسلام خلق شد و تک گلدسته این مسجد با اوج ۷۳ متر از مشخصه های اصلی آن به شمار می آید. این مسجد گسترش ۵۰۰۰ نیایشگر را دیوان و در میان ۱۳ هکتار باغ واقع شده است. این مسجد را همواره بعنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور نیز معرفی کرده اند.

جاذبه های مذهبی مالزی
پیچیده ترین بخش مسجد، تالار بزرگ اونه که با آیاتی از كتاب خدا که در دیوار بکار رفته، تزئین شده است. در نزدیکی این صومعه محلی به اسم “ماکام پهلوان” به واژه “قهرمانان مسلمان” قرار دارد که یادآور ۷ هوشمند مسلمان مالزی که راجع به خلاصی و آزادی مالزی تكاپو زاید کردند و هفت كنایه مهم سقف ستاره ای شکل شبستان مسجد هم به اسم این هفت نفر بنا شده است.

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *