خانه / اطلاعات سفر به مالزی / آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان
آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان

آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان

این آتشكده یکی از دیدنی ترین جاذبه های سیر تور مالزی می باشد. در معبد« آرولمیگو سری را جاکالیامان» تا چشم کار می کند همه جا از کف نجبا تا ستون ها، دیوارها و سقف ها از كریستال مبهم شده است. كریستال های رنگی که در سیر اول انعكاس نور در آنها چشم را می زند اما وقتی چشم به این نورها شیوه می کند بدیع آن خلال انسان عارف آرایش آراستگی و هنری که درایجاد معبد به کار رفته می شود. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری مالزی در مورد آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان بیشتر می گوییم.

آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان

ساخت معبد آرولمیگو یک هزارهزار دلار مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه در برداشت. این بنای تاریخی در شهر جوهر بهرو در نزدیکی مرز مشترک سنگاپور و مالزی وقوع آفریده و آفریدگار مخلوق شده است. که یکی از معبدهای عتیقه جوهور به احصائیه می رود.

نخستین بار این آتشكده سال ۱۹۲۳ ساخته شد و در طول گذر دم کامل شد تا در سال ۱۹۹۱ تارك سری سیناتامبی زحمت فوق العاده عبادتخانه را از پدر خود گرفت. او عزم گرفت این آتشگاه را به زیباترین شکل ممکن بسازد تا هندی هایی که به خاطر عبودیت به پس ازآن می آیند لذت ببرند.

اگرچه کامل کردن معبد کار علاوه مزاحمت رنج بود اما عزلت گزین در مدت پنج سال این کار را به پایان رساند و سال ۱۹۹۶ درهای آتشكده به روی همگی باز شد.مدتی عفو تا زمانی که تارك سیناتامبی به تایلند سفر کرد، آنوقت بود که او به فکر افتاد تا آذرگاه را به درخشنده ترین و دوست داشتنی ملیح ترین  شکل ممکن تزئین کند.

آشنایی با معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان

او در طی این سفر معبدی را دید که از دور می درخشد و وقتی به معبد نزدیک شد شناسا شد که سردر آن را با شیشه تزئین کرده اند، آن لحظه بود که غرض گرفت معبد خود را با شیشه تزئین کند.از این رو این آذركده تطور به یک آتشخانه كریستال ای شد که ۹۰ درصد آن از موزائیک های شیشه شفاف ای ساده آفریده شده است.در تزئین این آتشخانه از ۳۰۰ عندلیب فصل دریده شیشه قرمز، آبی، زرد، سبز، بنفشه گون و ابیض كاربرد شده است.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

یکی از باشکوه ترین کاخهای گیتی افق ها خلق شده در مالزی . این کاخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *