خانه / اطلاعات سفر به مالزی / جشن های زیبای کشور مالزی
جشن های زیبای کشور مالزی
جشن های زیبای کشور مالزی

جشن های زیبای کشور مالزی

مالزی کشوری است که هرساله با برگزاری مراسم و جشن های خاص، رنگ دیگری به ایام این کشور می دهد و به دلیل اینکه این کشور تا حدود کشور مسلمانی می باشد جشن های مذهبی نسبتا به جشن های دیگر بیشتر است. اما در بین این جشن ها مراسمی وجود دارد که مربوط به تاریخ و فرهنگ کشور مالزی می باشد. در ادامه این مطلب به جشن های زیبای کشور مالزی خواهیم پرداخت.

جشن دیوالی

یکی از جشن هایی که باید برای اطلاعات سفر خود بدانید این جشن می باشد. فستیوال چراغ های هندو و نیز روز سال نو هندو جشنی پر از رنگ در مالزی می باشد که در کنار چراغ های روشن که سمبل پیروزی در مقابل تاریکی هندو ها می باشند. این جشن در ماه نوامبر یا اکتبر برگزار می شود و در حقیقت دیپاوالی یک روز عبادت در معابد و محل های مقدس هندو ها می باشد.

جشن دیوالی
جشن دیوالی

 

جالب است که در مورد این مراسم بدانید که در این روز هندوها صبح زود از خواب بیدار می شوند و پیش از اینکه عبادت خود را آغاز کنند، بدن های خود را رو با روغن می شویند. معابد هندو به زیبایی با چراغ های نفتی روشن می شوند، آتش بازی جشن را در مکان هایی که مردم هندو در آن زندگی می کنند، فوق العاده لذت بخش می کند. اگر شانس خوبی داشته باشید که بابت مراسم دیپاوالی به یک خانه هندو دعوت بشوید، جشنی از غذاها و دسرهای بسیار لذیذ هندی را تجربه خواهید کرد.

جشن تایپوسام

این جشن مربوط به هندوهایی است که در کشور مالزی زندگی می کنند و اکثرا به دست جامعه تامیل برگزار می شود و با صف های بسیار مرتب از معبد دوره ی ماهاماریامان در کوالالامپور آغاز شده است و برای ۱۵ کیلومتر تا غارهای بسیار زیبای  باتو امتداد یافته است که بالا رفتن از ۲۷۲ پله برای رسیدن به بالاترین قسمت  غار چیزی حدود ۸ ساعت طول خواهد کشید.

جشن تایپوسام
جشن تایپوسام

 

از دیگر مواردی که می توان در مورد این جشن فوق العاده زیبا گفت این است که این اتفاق بیشتر از نیم میلیون هوادار و هزاران گردشگر رو از کشورهای دیگر مجذوب خود کرده است. در این مراسم طرفداران قربانی ها رو برای تقاضا و درخواست از خدای موروگان همراه با خود حمل می کنند. مورد دیگری که می توان در مورد این مراسم مثال زد این است که تایپوسام در غارهای دیگری مثل ایپوه ، پراک و پنانگ هم برگزار می شود.

جشن شیرینی ماه و فانوس

این جشن یکی از زیبا ترین جشن های کشور مالزی می باشد. جشن شیرینی ماه كه به نام جشن اواسط پاییز هم مشهور می باشد در روز پانزدهم از ماه هشتم تقویم چینی‌ها برگزار می شود این جشن بیشتر یک جشن مربوط به تاریخ می باشد تا اینکه یک جشن مذهبی می باشد. این روز انقلاب موفق را كه بر علیه حکومت مغول که در قرن چهاردهم در چین انجام شد، عنوان می کنند.

جشن شیرینی ماه و فانوس
جشن شیرینی ماه و فانوس

 

جالب است دراین مورد بدانید که بنابر یك داستان قدیمی, رمز پیروزی و طرح مبارزه بر ضد مغولها در شیرینی ماه نهان بود و شیرینی ماه به طور گسترده ای بین دیگران توزیع گردید. فانوس هم به عنوان نشانه ای در شب بر روی تپه‌ها مورد استفاده قرار می گیرید. امروزه این مراسم در کنار تهیه کیک ماه و فانوس برگزاز می شود و در مكان از قبل تعیین شده مسابقه ای بین فانوسها برپا می شود.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

کشور مالزی از كاملاً کشورهای آسیاییست که در سال های انتهایی به رشد اقتصادی درخور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *