خانه / کوالالامپور / جاذبه های گردشگری کوالالامپور / بهترین موزه ی شکلات تایلند
بهترین موزه ی شکلات تایلند

بهترین موزه ی شکلات تایلند

یکی از جالب ترین موزه هایی که در کشور مالزی می توانید به دنبال آن باشید و کلی خوش طعم جات کاکائویی میل نمایید، موزه شکلات فیدانی در مالزی است. این موزه را که به آن موزه ی شکلات کوتا دامانسارا نیز می گویند، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در این شهر است که حتی گردشگرانی که برای بازدید از مالزی حسب معمول به شهر کوالالامپور سفر می کنند را به سمت خود به سمت این شهر می کشاند! در ادامه برای شما شهر کوتا دامانسارا را نیز شناخت خواهیم کرد اما قبل از هر چیزی درباره ی این موزه ی خوشمزه بیایید تا صحبت کنیم و اغلب با آن آشنا شویم. در ادامه با مقاله ی بهترین موزه ی شکلات تایلند بیشتر صحبت می کنیم.

 

بهترین موزه ی شکلات تایلند

موزه شکلات فیدانی در مالزی را خیلی ها تنها منحصر به مکانی که مناسب برای کودکان و نوجوانان است، معارفه می کنند اما این تصور به نظر اصلا درست نیست! شکلات و محصولات مختلف و متنوعش می توانند تا هر انسانی را با هر سن و سالی به وجد آورند و اصلا افت سنی ندارد و از هر سن و سالی در این موزه دیدار مجدد کننده وجود دارد.

تقریبا می شود گفت که هر ساله جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف و متنوعی در این موزه ی شکلاتی برگزار می شود. یکی از جشنواره هایی که در این موزه برپا می گردد این است که بسیاری از شکلات سازان بسیار مشهور و نامی جهان به این موزه می آیند و محصولات خود را به نمایش می گذارند. در این موزه می توانید تا از نزدیک ببنید که آن ها برای ساخت شکلات و تزئین آن چه کارهایی را تحقق می دهند. یکی از قسمت های جالبی که در این موزه ی سرد شیرین و وجود دارد، تابلوی بزرگ LED است که بر روی آن نقشه ی کامل ارگانیسم داخلی انسان قرار غمزده است. بر روی این نقشه ی آناتومی، تاثیراتی که بلع كردن شکلات بر روی بدن انسان ها می گذارد را خواهید دید.

آشپزخانه شکلات

از شکلات هایی با درصد شکر زیاد گرفته تا شکلات تلخ صد در صد تاثیرشان را به تفکیک بر روی اندام های قشری بیرونی انسانی را در این نقشه ی آناتومی می توانید ببینید. بر اساس این نقشه ی زیستی بدن انسان، تاثیر شکلات تلخ بر روی تندرستی خلق و مخصوصا بر روی قلب و عروق و همچنین بالا بردن سوخت و ساز بدن خیلی زیاد است.

 

 

بهترین موزه ی شکلات تایلند

در مقابل هم مصرف شکلات های شیرین در شمارش كردن های مشخص و در دوره های مختلف موجب تكوین نشاط در بدن است و خاصیت ضد نژندی هم دارد. براستی خواص شکلات در طول زمان های مباین توسط اقوام و مشابه در تمام کره ی زمین در دوره های نمایش و متضاد کشف شده بوده و حتی مورد استفاده هم قرار می گرفته است. مثلا آزتک ها، پودر استخوان موجودات مختلف را با پودر کاکائو مخلوط می کرده اند و برای درمان فتنه های خاص مثلا در پایه ی مشکلات روده ی انسان ها تجویز و استفاده می کرده اند.

در این موزه بخش های مختلفی وجود دارد که در آن به آشنا كردن محصولات مختلف شکلات ها و رمان های مختلفی از آنان می پردازد. در همه ی این قسمت ها شما به انواع مختلف شکلات از گوشه دیدهای مختلفی آشنا شوید. ما در دوام هر کدام از این بخش های مختلف موزه ی شکلات را به تفکیک هم برای شما معرفی و هم بررسی می نماییم.

یکی از جالب ترین قسمت های این موزه، آشپزخانه ی شکلات است. در این قسمت از موزه، می توانید با مراحل مختلف فرآیند تولید و تولید شکلات و محصولاتی بر پایه ی کاکائو آشنا شوید. در آشپزخانه ی موزه شکلات فیدانی مالزی در شهر کوتا دامانسارا می توانید تا اسباب های مختلف شکلات سازی در طول دوره های مختلف زمانی و وابسته با هر دوره ی زمانی که هنوز هم اسباب و وسایل ناجور از شکلات سازی باقی باقی :اسم باقیمانده باشد را از نزدیک ببینید.

البته در این بخش قرار نیست که فقط دستگاه های شکلات سازی را مشاهده کنید بلکه، شکلات های دست سازی را خواهید داد که به اشکال عجیب و بیگانگی ساخته شده اند و به معرض نمایش گذاشته اند. در این قمست از موزه یک کارگاه تخمیناً کوچک قرار گرفته است که ماده دانش پیشرفته ای از جمله یک پرینتر ۳ بعدی که تنها برای شکلات ها مورد انتفاع است، وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

چند جاذبه گردشگر خاص مالزی

یکی از مواردی که سبب معروف شدن بیش از پیش کشور مالزی شده است، جاذبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *