غارهای باتو مالزی

غارهای باتو مالزی

غار های باتو که یکی از مکان های مقدس برای هندوها در مالزی به شمار می رود در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوآلالامپور و در نزدیکی تپه ها و غار ها و رودخانه باتو واقع شده است. سه غار اصلی و یک غار کوچک مجموع این غارها را که جنس آنها از سنگ آهک است تشکیل می دهند. این غار ها ۵۰۰ متر ارتفاع دارند و طول آنها به بیش از ۱۰۰ متر می رسد. غار های باتو در سال ۱۸۹۲ کشف شده است و امروزه به عنوان یکی از زیباترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری مالزی و شهر کوآلالامپور شناخته می شود.

غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی

از خصوصیات غارهای باتو مالزی این است که هنگام ورود بازدید کنندگان تعداد زیادی میمون به استقبال آنها می روند. میمون ها عاشق بادام زمینی و موز هستند و به قصد گرفتن این ها به شما نزدیک می شوند. بعد از آن بازدید کنندگان باید از ۲۷۲ پله بالا بروند تا به غار مقدس و باستانی باتو و مجسمه مقدس معروفش برسند. این پله ها که در سال ۱۹۲۰ ساخته شده است برای راحتی حال بازدید کنندگان در این مکان قرار گرفته است.

معبد غارهای باتو
معبد غارهای باتو

شما می توانید هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۹ شب از این غار ها بازدید کنید و به راحتی از مرکز شهر خود را با خط اتوبوس ۱۱ به این مکان برسانید این سفر درون شهری حدود ۴۵ دقیقه ازlebuh Pudu طول خواهد کشید تا شما به این مکان زیبا و تاریخی برسید و روز زیبایی از تور مالزی را برای خود رقم بزنید. معبد باتو کیو از مهم ترین معابد در این مجموعه است که یکی از مهم ترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می باشد. این معبد چه در میان مذهبی ها که به دین هندو اعتقاد دارند و چه در میان دیگر مردم جهان بازدید کنندگان فراوانی دارد و جزء پربازدید کننده ترین مکان های مذهبی است. سالانه بیش از یک و نیم میلیون نفر از این غار ها دیدن می کنند. در میان مردم هندوی مالزی هم شهرت این غار ها به میلیون ها سال می رسد. در یک برهه زمانی بومی های منطقه از این غار ها به عنوان سر پناه استفاده می کردند تا سال ۱۸۹۱ که یک بازرگان مشهور هندی در مالزی این معبد را به یکی از بزرگان مذهب هندو پیشکش کرد و مجسمه معروفی که امروزه در این مکان قرار دارد و خود بازدید کنندگان فراوانی را به این جاذبه گردشگری مالزی جذب می کند در آن دوره ساخته شد.

مطلب پیشنهادی

پارک های ملی مالزی

مالزی کشوری چند فرهنگی با پرسپكتیو و طبیعتی تماشایی است که این نعمت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *