خانه / اطلاعات سفر به مالزی / تنوع جانوری در کشور مالزی
تنوع جانوری در کشور مالزی

تنوع جانوری در کشور مالزی

یکی دیگر از حیوانات بومی مالزی که می توانید در باغ وحش های مالزی یا در تورهای حیات وحش این کشور، ببینید، خرس های آفتابی هستند. نام دیگر خرس آفتابی، خرس عسل هم هست. چرا که این خرس ها به شدت عاشق خوردن عسل و شیره گیاهان و درختان هستند. همچنین این حیوانات از حشرات کوچک و میوه ها هم تغذیه می کند. با مشام خود، بوی غذای مورد علاقه اش را دنبال نموده تا آن را بیابد. خرس آفتابی کوچکترین خرس های دنیا هستند که رنگی سیاه دارند و در جنگل های گرمسیری و پر باران زندگی می کنند. در نتیجه این نوع از خرس، خواب زمستانی ندارد. اگر در تورهای طبیعت گردی و جنگل نوردی شرکت کرده اید یا مسیرهای جنگلی را می پیمایید، شاید در مسیرتان، یکی از این خرس های بی آزار را ببینید. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به مالزی در مورد تنوع جانوری در کشور مالزی بیشتر می گوییم.

 

خوک مالایی

اگر به یکی از مناطق محافظت شده و پارک های طبیعی مالزی به نام تامان نگارا (Taman Negara) بروید، شما را در سافاری این پارک به دیدن یکی از حیوانات عجیب دنیا می برند. خوک مالایی خرطوم دار، یکی از عجیب ترین حیوانی است که در این جنگل ها می توانید ببینید. این حیوان دماغی دراز همانند خرطوم داشته و به دو رنگ سیاه و سفید است. بیشتر در شب ها در میان شاخ و برگ درختان پیدا می شود که به دنبال غذا می گردد.

این حیوان گیاه خوار با شامه تیزی که دارد، می تواند غذای خود را از فواصل دور تشخیص داده و پیدا کند. حرکت آن ها در جنگل ها برای پیدا کردن غذا به کندی صورت می گیرد، چرا که قدرت بینایی بسیار ضعیفی دارند و تنها با قدرت شامه خود می توانند در جنگل حرکت کنند. اگر به دنبال دیدن این حیوان هستید، در کناره های رودخانه ها، نزدیک مکان ها اقامتی و در بعضی از مناطق جنگلی می توانید آن ها را پیدا کنید.

حیوانی به نام کلوگو

گاهی به این حیوان نام لمور پرنده را می دهند. با این حال، این حیوان هیچ ارتباطی با لمورها ندارد. این حیوان درختی در طول روز بر روی درختان استراحت می کند و در شب می توانید برق چشمان آن ها را ببینید که از تنه ای به تنه درخت دیگر می پرند. این حیوان به دلیل اینکه در میان انگشتان خود شست ندارند، چندان در بالا رفتن از درختان مهارت ندارند. با این حال، به دلیل پوستی که میان دست ها و پاهایش با بدنش وجود دارد و البته دم خود می تواند مسافت بین درختان را پرواز کند. اگر این حیوانات را نشناسید در شب ها ممکن است از آن ها بترسید. این حیوان را در باغ وحش های مالزی یا پارک های حفاظت شده می توانید از نزدیک ببینید.

 

پرنده هورنبیل

یکی از زیباترین حیواناتی که با رفتن به تامان نگارا می توانید از نزدیک ببینید، پرنده ای به نام هورنبیل است. این پرنده ما بین دو منطقه کوالا تاهان (Kuala Tahan) و کوالا ترنگان (Kuala Terenggan) پرواز می کند و دیده می شود. اگر علاقه مند به پرنده نگری هستید، می توانید به در سفر به مالزی به منطقه کوالا تاهان بروید. این منطقه یکی از بهترین مکان های مالزی برای پرنده نگری است. پرنده های رنگارنگ و بسیار زیبایی که بعضی از آن ها جزو حیوانات بومی مالزی هستند. پرنده هورنبیل روی درختان بسیار بزرگ لانه سازی می کند و تخم می گذارند. متاسفانه در دنیای امروز به دلیل قطع بیشتر درختان بزرگ جنگلی در مالزی، مکان و زیستگاه این پرنده در معرض نابودی است و فعالیت چندانی از این پرنده درون جنگل ها دیده نمی شود.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

نحوه ی اخذ ویزای کار مالزی

کشور مالزی از كاملاً کشورهای آسیاییست که در سال های انتهایی به رشد اقتصادی درخور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *