خانه / اطلاعات سفر به مالزی / هواپیمایی AirAsia
هواپیمایی AirAsia

هواپیمایی AirAsia

شرکت هواپیمایی AirAsia Berhad که در سال ۱۹۹۶ در کوالالامپور ، پایتخت مالزی ، با هدف ارائه پرواز هایی با قیمت ارزان تاسیس شد ، در  جا به جایی مسافران در منطقه آسیا – اقیانوسیه نقش به سزایی داشته است. در این بخش از مقالات اطلاعات سفر بیشتر با این شرکت هواپیمایی آشنا خواهیم شد. همراه ما باشید.

هواپیمایی AirAsia
هواپیمایی AirAsia

تعداد مقصد های پروازی هواپیما های این ناوگان ۱۰۰ مقصد است که در کل ۲۲ کشور جهان را شامل می شود. این شرکت توانسته است در سال ۲۰۱۲ میلادی عنوان برترین ایرلاین جهان از نظر کیفیت خدمات و بلیط ارزان را از آن خود کند. در ابتدای شروع به کار تنها از هواپیما های بوئینگ ۳۰۰ – ۷۳۷ استفاده می شده است که بعد ها به استفاده از مدل های ایرباس ۳۲۰ تغییر رویکرد داد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲۰۰ فروند ایر باس A320neo و در سال ۲۰۱۲ میلادی ۱۰۰ فروند دیگر از همین مدل را سفارش داده است که قرار است به تدریج و تا سال ۲۰۱۵ میلادی به ناوگان آن اضافه شود و تعداد هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ آن را به ۴۷۵ فروند برساند.

سه کلاس پروازی در هواپیمایی AirAsia ارائه می شود که ویژگی های هر کدام را در زیر بیان می نماییم.

  • کلاس اکونومی : برای استفاده از خدمات رایگان بار ، هر نفر تنها مجاز به حمل بار در داخل کابین است و در صورت تحویل بار در چک – این باید هزینه پرداخت نماید. اگر مسافری قصد انتخاب صندلی ، تغییر تاریخ بلیط و یا صرف غذا را داشته باشد باید برای هر کدام هزینه پرداخت کند.
  • در کلاس متوسط هر مسافر مجاز به حمل بار اضافه تا ۲۰ کیلو گرم است. انتخاب صندلی و تغییر تاریخ بلیط تا دو مرتبه و تا ۲ ساعت قبل از پرواز به صورت رایگان از ویزگی های این کلاس می باشند.
  • در کلاس بیزینس هر نفر علاوه بر بار داخل می تواند تا ۴۰ کیلو گرم بار حمل نماید. خدماتی که در این کلاس پروازی به مسافران ارائه می شوند ، شامل وعده غذایی ، پتو و بالش و تغییر تاریخ بلیط می شوند.
هواپیمایی AirAsia
هواپیمایی AirAsia

باید توجه داشت که در هر سه کلاس بار ها باید ۴۵ تا ۶۰ دقیقه قبل از پرواز تحویل داده شوند. لازم به پرداخت هزینه برای کالسکه و لوازم متحرک نیز نمی باشد. وزن چمدان داخل کابین حداکثر ۷ کیلو گرم است که ابعاد آن باید به گونه ای باشد که زیر صندلی یا محفظه بالایی جای شود. علاوه بر آن هر نفر می تواند یک کیف دستی و یک کیف لپ تاپ نیز به همراه داشته باشد. شما  مجاز به حمل مواردی چون دارو ، غذای کودک و لوازم آرایشی در داخل کابین نمی باشید.

حمل ساز های موسیقی کوچک مانند گیتار و ویولن در داخل کابین تا ۷۵ کیلو گرم و در صورت رزرو صندلی اضافه میسر است. برای حمل وسیله های ورزشی شامل گلف ، موج سواری ، غواصی ، دوچرخه سواری ، اسکی ، اسنو برد و کریکت در صورت تجاوز از میزان بار مجاز به ازای هر کیلوگرم اضافه باید هزینه پرداخت نمود و برای دیگر تجهیزات مانند وسایل ماهیگیری به صورت نرخ عادی هزینه محاسبه می شود.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

آشنایی با کاخ سلطنتی جواهر شرق

یکی از باشکوه ترین کاخهای گیتی افق ها خلق شده در مالزی . این کاخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *